Örnek Resim

İp Ucu Google ADS Uzmanı Kimdir? Ne İş Yapar?

DENEME

MorfiN

Well-known member
Yönetici
Kurucu Üye
Yetkili
Katılım
17 Eki 2019
Mesajlar
1,170
Üye Puanı
1,882
Puanları
2,013
Konum
Kahramanmaraş
Web Sitesi
www.nefesim.org
Offline
Google ADS Uzmanı Kimdir? Ne İş Yapar?
Google ADS Reklam uzmanıyla çalışmak, kampanyalarınızın potansiyelini tam olarak anlamanıza yardımcı olabilir. ADS Uzmanı, iyileştirme alanlarını belirlemenize yardımcı olur ve YG’yi iyileştirmek için bir çözüm sunar.

İşte bir Google ADS Uzmanının yaptığı şeyler:

Başlıklar [Gizle]

Strateji ve Hedefleri Belirler
Yeni Kampanyalar Oluşturur
Kampanyaları Yönetir
Performans Raporları Gönderir
Strateji ve Hedefleri Belirler
Google ADS Uzmanının yapacağı ilk şeylerden biri kampanyalarınız için bir strateji oluşturmaktır. Bu, kampanyalarınızın hedeflerine dayanacaktır. Bu nedenle, örneğin ayda 200 soru sormanız gerekiyorsa, strateji bunu nasıl başaracağınızı belirleyecektir.

Strateji, hedeflere ulaşmak için gerçekleştirilmesi gereken taktikler hakkında detayları içerecektir. Bu, yapılacak optimizasyonları ve üretilecek haftalık ve aylık raporları içerir.

Bu strateji performansa bağlı olarak zamanla değişecektir.

Yeni Kampanyalar Oluşturur
Google Reklam Uzmanı yeni kampanyalar oluşturur. Anahtar kelime araştırması yapar ve hedeflemek istedikleri aramaları yeni bir kampanya ve reklam grubu oluşturarak belirler.

Arama kampanyaları en popüler türdür ve tüm Google Reklam Uzmanları bunları kolayca ayarlayabilmelidir. Ancak, Görüntülü Reklam, Video, Yeniden Pazarlama, Alışveriş ve Uygulamalar gibi başka kampanya türleri de var ve bunların tümü bu diğer türlerle ilgili deneyime sahip olmayacak.

Ayrıca, başlatmak istediğiniz kampanya türlerinde sertifikalı olup olmadıklarını da kontrol edebilirsiniz.

Kampanyaları Yönetir
Google Adwords Uzmanı, kampanyalarınızı haftalık ve aylık olarak yönetir ve optimize eder. Ayrıca, temel metriklerin performansı hakkında güncellemeler ve raporlar gönderirler.

Yönetilmesi gereken ana özelliklerden bazıları arama terimleri ve anahtar kelimelerdir. İnsanların ürünleri veya hizmetleri bulmak için kullandıkları arama terimleri, hesaptaki anahtar kelimelerle yakından ilişkili olmalıdır.

Değilse, bazıları negatif anahtar kelimeler olarak eklenmelidir. Bu, hedeflemenin iyileştirilmesine ve yüksek bir YG elde edilmesine yardımcı olacaktır.

Performans Raporları Gönderir
Google ADS Uzmanı haftalık ve aylık performans raporları gönderir. Bunlar, kampanyaların belirtilen hedeflere karşı nasıl bir performans gösterdiğini ve bir strateji değişikliği yapılması gerekip gerekmediğini gösterecektir.
 
Üst